Kot Pantolon Nerede Boyanır?

Son zamanlar da giyim ve moda sektöründe hızla tüketimi artan kot ürünler günlük kullanım da özellikle kadın bireyler tarafından çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Farklı renklerinin ve modellerinin olmasıyla da dolapların büyük kısımları ona ayrılmaya başlanmıştır. Yelek ceket pantolon şort ve etek gibi pek çok şekilde günlük kullanıma uygun kombin yapılabilir. Alınan kot ürünün modeli ve işlevi kullanılan müşteri tarafından çok beğenildi ama kıyafetleriyle bir ara da kullanılan bu ürünün rengi diğerleriyle uyum göstermiyorsa o zaman yapılması gereken birçok seçenek elbette var bunlardan biri geri götürüp iadesini talep etmekken diğeri ise en yakın tekstil atölyesine götürülüp istenilen renge boyanmasını sağlamaktır. Böylece dekorasyon yaparken diğer kıyafetler ile uyum için de görünebilir.

Kot Ürünü Boyamak

Elbette tekstil atölyesinde kot ceketi veya herhangi bir ürünü boyatmak elde yapılmasından çok daha kolay bir yol olarak gözetilebilir. Ama elde boyama söz konusu ise birçok farklı yöntemi söz konusu olacaktır.

Elde Kot Boyamak

Boyar maddeyi genellikle tekstil toptancı marketlerinden veya sosyal medya üzerinden temin ederek işe başlanmalıdır. Başlarken bir kova sıcak suyun içine ürün daldırılır ve sıkıştırılarak suyu çekmesi beklenir. Suyu çeken ürün kovadan çıkartılır ve içine boyar madde tuz eklenerek suyun renklendirilmesi sağlanır, suyun renklendirme işlemi bittikten sonra kova için de iyice karıştırılır. Daha sonra kot kovanın içine bırakılır ve belli bir süre için de bekledikten sonra çıkartılıp kurumaya bırakılır.

Tekstil Atölyesinde Kot Ürünü Boyatmak

Elde yapılmasının aksine çok daha kolay bir yoldur, bir tekstil atölyesine gidip çalışan herhangi bir bireye bu işlemin yapılması gerektiği söylendiği takdirde kolay bir şekilde ilgilenme söz konusu olacaktır ve ürün uzman kişiler tarafından renkleneceği için en kısa zaman da kullanıma hazır olacaktır aynı zamanda kirlendikten sonra yıkama aşamasın da herhangi bir boyanın akması gibi problemle karşılaşılmaz.

 Neden Bu İşlemin Yapılmasını Uygun Görülür

Genellikle sürekli kullanılma birlikte eskidiği için ve yıkanmakla beraber renklerin solduğu gözlemlenmiştir ve bu problemin giderilmesi için yapılması ön görülür.